Meble kuchenne

Stolarz Bieniek – meble kuchenne na wymiar

Produkujemy różnorodne meble kuchenne oraz jadalnie z drewna i płyty MDF na zamówienie, według indywidualnego projektu pod wymiar. Meble kuchenne produkowane przez naszą pracownię są nie tylko eleganckie z wyglądu, tworzymy najbardziej wygodne i funkcjonalne zabudowy kuchenne do codziennego użytku. Nasi rzemieślnicy wykonują zabudowy stolarskie według niestandardowych rozmiarów, które idealnie pasują do przestrzeni Twojej kuchni.

Naturalne materiały z których wykonujemy kuchnie, mają przyjemną w dotyku powierzchnię i doskonałe właściwości użytkowe.

Opracowując projekt kuchni, bierzemy pod uwagę wszystkie życzenia i pomysły klienta. Nasi utalentowani stolarze mają duże doświadczenie i są w stanie zrealizować nawet najbardziej złożony projekt. W naszym warsztacie stolarskim korzystamy z najnowszej technologii i precyzyjnego sprzętu. Przy produkcji zestawów kuchennych zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie technologii, używamy wysokiej jakości drewna, które ma lepszą wydajność i będzie trwać przez wiele lat. Korzystamy z najnowocześniejszych systemów dostępnych na rynku.

Kuchnie z blatami z litego drewna mają kilka zalet:

Bezpieczeństwo ekologiczne – drewno nie powoduje reakcji alergicznych,

Reprezentacyjny wygląd – naturalne drewno cennych gatunków wygląda i jest w użyciu  bardzo solidnie,

Wysoka wydajność – drewno jest bardzo niezawodnym materiałem o długiej żywotności,

Wszystkie usługi świadczymy kompleksowo, od opracowania projektu po profesjonalny montaż. Możesz zamówić u nas autorski projekt kuchni. Zabudowy produkowane w naszym warsztacie będą cieszyć oko swoim wyglądem oraz funkcjonalnością ich właścicieli przez wiele lat.

Kuchnia wykonana na wymiar jest w stanie podkreślić stabilność finansową i dobry gust właściciela. Blaty z litego drewna idealnie wpasują się w każde wnętrze domu lub mieszkania, meble wykonane na zamówienie wypełnią przestrzeń ciepłem i zapewnią pomieszczeniu komfort.

p

Meble kuchenne – meble przeznaczone do wyposażania kuchni, należą do nich:

-stół kuchenny,
-krzesła do kuchni (taborety),
-szafki kuchenne,
-wyspy kuchenne,

Wśród tej grupy wyróżniamy meble do kuchni tworzone na wymiar. Jest to specyficzna grupa mebli, które dostosowuje się do rozmiaru i układu pomieszczenia oraz preferencji właściciela. Firmy zajmujące się tworzeniem mebli kuchennych na wymiar, wykorzystują różne technologie

DLACZEGO NASI KLIENCI WOLĄ TWORZYĆ KUCHNIĘ NA ZAMÓWIENIE?

Aktualnie branża mebli i stolarki jest niezwykle rozwinięta. Każdego dnia pojawiają się (i znikają) nowe firmy produkujące nowoczesne i klasyczne meble kuchenne, jednak przy całej różnorodności wyborów nasi klienci często spotykają się z sytuacjami, w których ich oczekiwania związane z budżetem przeznaczonym na zakup kuchni, nie pokrywają się z uzyskanym rezultatem. Zjawisko to jest szczególnie charakterystyczne w segmencie klasycznych kuchni. Postaramy się krótko przedstawić główne metody i podejścia stosowane przez naszą firmę przy produkcji klasycznych i nowoczesnych kuchni na zamówienie:

 • Po pierwsze w warunkach naszej produkcji stolarskiej (w przeciwieństwie do kolegów produkujących masowo kuchnie) możliwe jest wykonanie skrzyń, fasad i elementów architektonicznych kuchni w dowolnych wymiarach niezbędnych dla klienta. Nie jesteśmy ograniczeni do żadnych typowych rozmiarów. Rozpoczynając pracę nad Twoją kuchnią, naszym głównym zadaniem jest połączenie dwóch podstawowych parametrów: obserwowanie proporcji całej kuchni i jej poszczególnych elementów oraz zapewnienie maksymalnej możliwej funkcjonalności oraz łatwości użytkowania. Dzięki takiemu podejściu kuchnie na zamówienie w warsztacie Stolarz Bieniek nie zawsze wyglądają jak zbiór użytecznych funkcji,systemów kuchennych, ale jako kompletny i pełny obiekt artystyczny.
 • Po drugie nie ograniczamy się do podstawowych opcji wykończenia i  stosowanych okuć.
 • Po trzecie cały proces wykonania mebli kuchennych, wykonuje jednej stolarz, który zna doskonale każdy szczegół ustalony przy tworzeniu projektu Twojej kuchni.
 • Po czwarte nie jesteśmy firmą zajmującą się masową sprzedażą mebli kuchennych. Zajmujemy się produkującą kuchni na zamówienie bezpośrednio dla Ciebie.
 • Oczywiście istnieją wysokiej jakości i drogie zestawy kuchenne firm krajowych i zagranicznych, wykonane z typowych komponentów produkcji seryjnej i na małą skalę.

Oświetlenie mebli kuchennych

W naszej ofercie możemy zastosować kompleksowe oświetlenie LED Twojej zabudowy kuchennej. Niskie zużycie energii oraz doświetlenie miejsc, w których odbywać będzie się przyrządzanie posiłków, przemawia za zastosowaniem tej technologi w Twojej kuchni. Przesuń suwakiem zdjęcie z boku i zobacz jak oświetlenie zmienia wystrój pomieszczenia.

 

Nowoczesne systemy kuchenne

Jednym z najczęściej stosowanych systemów kuchennych jest tzw. system cargo, metalowy, poruszający się na szynach stelaż z koszami lub półkami ażurowymi. Zapewnia on dostęp do rzeczy trudno dostępnych, aż z trzech stron. Jego atuty to pojemność, stabilność i niezwykła funkcjonalność. Cargo można stosować we wszystkich tzw. trudnych miejscach, wąskiej lub głębokiej wnęce, narożnej szafce lub pod zlewozmywakiem.

Systemy cargo mają stabilną konstrukcję, duży udźwig dochodzący aż do 120 kg i nowoczesne systemy jezdne.

 

Przykładowa realizacja mebli kuchennych w niewielkiej kuchni

Najważniejsze zasady konstruowania mebli do małej kuchni:

Meble kuchenne na wymiar to możliwość dopasowania każdego elementu zabudowy. O co warto zadbać na etapie projektowania mebli kuchennych?

 • Meble na wymiar mogą mieć różną konstrukcję, od standardowej po nietypową głębokość i wysokość, co umożliwia np. spłycenie mebli stojących, dzięki czemu w bardzo wąskim pomieszczeniu zostanie zachowana wygodna przestrzeń do poruszania się;
 • Górne szafki mebli do małej kuchni powinny sięgać do sufitu – to dodatkowe miejsce do przechowywania, np. sprzętów czy naczyń, których używamy sporadycznie;
 • Meble na wymiar można dostosować do istniejących już instalacji, takie rozwiązanie umożliwia urządzenie małej kuchni również w bloku czy kamienicy, w których dokonywanie jakichkolwiek przeróbek może być zabronione lub bardzo kosztowne;
 • Zabudowa kuchenna projektowana do konkretnego wnętrza może uwzględniać wszystkie wnęki (również te niewielkie, w których sprawdzą się np. szafki typu cargo) i skosy oraz ewentualne nierówności (np. niezachowane piony ścian czy poziomy podłóg i sufitów);
 • Jeżeli w kuchni jest okno producent mebli może zaproponować rozwiązanie, w którym parapet będzie przedłużeniem blatu – to doskonały sposób na powiększenie powierzchni roboczej na meblach stojących.
 • Zabudowa kuchni na wymiar umożliwia dopasowanie układu mebli kuchennych do kształtu pomieszczenia: w jednym ciągu, w kształcie litery L lub U (ostatnie rozwiązanie rzadko sprawdza się w małej kuchni!), planując układ mebli należy zadbać o pozostawienie wolnej przestrzeni o szerokości około 120 cm, która pozwoli na swobodne poruszanie się we wnętrzu.

Przykładowa realizacja mebli kuchennych w typowym bloku zbudowanym w czasach PRL

Zabudowujemy sprzęt AGD

Wkomponuj swoje elektronarzędzia kuchenne w krajobraz swojej zabudowy. Jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia. Jesteśmy w stanie spełnić każdą wizję.

Przykłady wykonanych przez nas kuchni

Przykłady wykonanych przez nas kompleksów kuchennych