Meble łazienkowe

Meble łazienkowe wykonane przez naszą stolarnię

Ważnym elementem wyposażenia nawet najmniejszej łazienki są meble. Nie tak dawno koncentrowaliśmy się na zakupie szafki pod umywalkę czy dodatkowego słupka, a wybór ten ograniczał się do bieli, antracytu oraz koloru drewna. Obecnie na rynku meblarskim odnajdziemy równie reprezentacyjne kolekcje mebli łazienkowych, jak te oferowane do kuchni czy salonu. Co więcej, dzięki modułowemu charakterowi dostępnych kolekcji, każdy może nie tylko dopasować meble do swojej łazienki, ale w pełni je spersonalizować.

Stylowa łazienka z meblami na zamówienie sprawi, że poczujesz się przytulnie i wygodnie. Coraz częściej, planując mieszkania i domy, właściciele starają się przeznaczyć wystarczającą ilość miejsca na łazienkę, dzięki czemu możliwe jest zróżnicowanie wnętrza łazienki za pomocą różnych obiektów funkcjonalnych.

Nowoczesne meble łazienkowe to także sprytne rozwiązania ułatwiające organizację przestrzeni i pozwalające zagospodarować ją w optymalny sposób. Szafki umywalkowe zaopatrzone w samodomykające się szuflady z pełnym wysuwem gwarantują łatwy dostęp do przechowywanych tu produktów, systemy organizacji wewnętrznej pozwalają utrzymać porządek. Szafki nad umywalkę wyposażone są nie tylko w energooszczędne oświetlenie LED, ale też mają wbudowane gniazda, do których można połączyć najbardziej potrzebne akcesoria.

Obecnie jednym z bardziej popularnych stylów jest styl skandynawski. Opiera się na wykorzystywaniu naturalnego drewna i pracuje z kolorami takimi jak biel, czerń, szarość itp.W stylu skandynawskim przestrzeń jest urządzona przy minimalnym wykorzystaniu mebli oraz dodatków. Inwestycja w mały zestaw mebli łazienkowych jest kwestią nieodłączną, wystarczy jedynie szafka na kosmetyki oraz szafka na środki czystości, wszystko adekwatne do wymiarów pomieszczenia.

Wybierając meble w łazience, musisz wziąć pod uwagę szereg wymagań:

 • odporność na stałą wilgotność,
 • funkcjonalność,
 • reprezentacyjny wygląd,
 • wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia,
p

Meble łazienkowe – meble przeznaczone do wyposażania łazienki, należą do nich:

-blat łazienkowy,
-zabudowa pralki,
-szafki łazienkowe,
-pawlacze łazienkowe,

Meble łazienkowe to głównie materiały odporne na kontakt z wodą. Jest to nietypowa grupa mebli, która dostosowuje się do rozmiaru i układu pomieszczenia oraz wymagań właściciela mieszkania.

Jak wybrać meble łazienkowe?

Odpowiednio urządzona łazienka jest wygodna i funkcjonalna, ale również przytulna i estetyczna. Prawidłowo dobrane meble łazienkowe zapewniają dobrą organizację wszystkich przedmiotów, ułatwiają znalezienie niezbędnych akcesoriów i kosmetyków, są łatwe w czyszczeniu, a swoim wyglądem tworzą miłą atmosferę.

Zabudowa mebli łazienkowych powinna być starannie dobierana, do produkcji mebli zastosowane powinny być materiały z wysokiej jakości drewna. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, jeśli łazienka nie ma dużo miejsca, nasi stolarze będą mogli zaprojektować meble tak, aby zabudowa mebli była funkcjonalna oraz nie zajmowała dużo miejsca.

Wybierając meble łazienkowe, warto kierować się kilkoma zasadami:

 • Zadbaj o ergonomię i funkcjonalność łazienki. Meble do łazienki powinny być przede wszystkim funkcjonalne i ergonomiczne. W pomieszczeniu tym bardzo ważny jest porządek i higiena, dlatego wyposażenie musi być dobrane tak, aby zapewniało odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie kosmetyków, środków czystości czy akcesoriów. Przemyśleć trzeba zatem, czy lepiej sprawdzą się szafki łazienkowe z szufladami, drzwiczkami, a może z otwartymi półkami lub przeszkloną gablotą.
 • Trwałość szafek łazienkowych zapewnią odpowiednie materiały. Musimy pamiętać, że w łazience panują specyficzne warunki i meble narażone są na wilgoć i duże zmiany temperatur. Stąd zawsze wybór materiałów trzeba dokładnie przeanalizować.
 • Niezwykle ważną kwestią jest utrzymanie czystości i higieny w łazience. Dlatego warto wybierać meble o prostej konstrukcji i płaskich frontach, które łatwo wyczyścić. Tłoczenia, intarsje i ornamentacje mogą co prawda dodać aranżacji uroku i specyficznego charakteru, ale sprawiają, że meble są trudniejsze do doczyszczenia.
 • Ostatnią kwestią przy wyborze szafek i innych mebli łazienkowych, jest ich estetyka. Wystrój łazienki może przekształcić to z założenia utylitarne pomieszczenie w niezwykle komfortowy i elegancki pokój kąpielowy, w którym z przyjemnością będziemy rano szykować się na wyzwania kolejnego dnia, relaksować się w wannie czy dbać o własny wygląd.

Nasi projektanci pomogą Ci stworzyć stylowe wnętrze, możesz uwolnić swoją wyobraźnię i wybrać dowolne rozwiązanie stylistyczne, stworzy to niepowtarzalną i nietuzinkową atmosferę.

Styl skandynawski w łazience

Wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim powinno przede wszystkim być praktyczne, estetyczne oraz bardzo komfortowe. Liczbę akcesoriów ogranicza się w nim zwykle do niezbędnego minimum, a te, które znajdują się w łazience, powinny być ze sobą spójne. Meble wykonane do łazienki w tym stylu, są prostymi bryłami z frontami o jasnych kolorach. Blaty wykonane są zazwyczaj z litego drewna, umywalka jest nakładana na blat.

Stolarz Bieniek i produkcja blatów

Nasz stolarnia zajmuję się wykonaniem każdego elementu mebla. Podczas projektu zabudowy analizujemy wszelkie niedogodności które mają miejsce w danym pomieszczeniu. Tak jak widać na zdjęciu obok, w przypadku łazienki tego klienta, problemem są drzwi pralki, które otwierają się na stronę mebli. Nasz projektant zlecił stolarzowi wykonanie nietypowego szlifu blatu, tak by otwieranie drzwi od pralki nie było problemem dla klienta i aby żadne z tych elementów łazienki nie zostało uszkodzone podczas codziennego użytkowania.

 

Przykłady zabudowy mebli łazienkowych

Poniżej chcemy przedstawić kilka pomysłów i rozwiązań na meble łazienkowe. Pracujemy nad tym aby meble naszego wykonania były rozwiązaniem problemów budowlanych.

Przykładowy komplet mebli łazienkowych

Szafka łazienkowa wykonana na zamówienie

W naszym warsztacie stolarskim  możesz zamówić zarówno kompletne zestawy mebli, jak i pojedyncze meble:

 • cokoły,
 • lustra,
 • toaletki,
 • półki,
 • oraz inne,

Produkujemy meble łazienkowe z cennych gatunków drewna: dębu, jesionu, jesionu termicznego, orzecha itp., a także meble z odpornej na wilgoć płyty MDF.

Wszystkie ekskluzywne produkty tworzone w naszej stolarni są wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć, które mają doskonałe właściwości użytkowe i będą trwałe przez wiele lat.

Przykładowa szafka łazienkowa wykonana na zamówienie